Škola pro žáky z větší dojezdové vzdálenosti provozuje DOMOV MLÁDEŽE, který se nachází přímo ve školním areálu naproti hlavní budově, ve které probíhá výuka. S trochou nadsázky jde říci, že by žáci mohli do školy chodit v přezůvkách přímo ze svého pokoje. Škola nabízí ubytování ve dvou budouvách.

DM - ZÁMEČEK

Starší z nich je tzv. DM Zámeček. Jeho budova pohází z počátku 20. století, kdy si ji jako letní vilu nechal vystavět průmyslník Felix Cžižek von Smidaich, v interiéru přízemí je dodnes zachováno původní dřevěné obložení a masivní kamenný krb. Žáci jsou ubytováni na dvou až čtyřlůžkových pokojích. Každý má k dispozici vlastní lůžko, úložný prostor, pracovní místo se židlí a pokoj si může po dohodě s vychovateli částečně dozdobit vlastními dekoracemi (fotografie, květiny apod.). Sociální zázemí je rozdělené pro chlapce a dívky a je společné pro každé ubytovací patro. V budově se nachází školní knihovna, malá posilovna a společenské prostory, v nichž žáci mohou trávit svůj volný čas studiem či jinými společenskými aktivitami. Za budovou se nachází rozsáhlá travnatá plocha a venkovní sportoviště.

00 DM Z jp

 

DM NOVÁ BUDOVA

Novostavba otevřená v září 2024 poskytuje ubytování pro 40 studentů ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením pro každý pokoj. Nabízí pohodlné bydlení v nově vybavených moderních pokojích vysokého standardu. V přízemí se nechází školní jídelna a žáci tak mají zajištěno celodenní stravování v jedné budově. Kromě jednotlivých pokojů je studentům k dispozici také prostorná společenská místnost. V době odpoledního volna mohou využívat veškerých služeb DM Zámeček (knihovna, posilovna apod.)

00 DM NB jp

Vizí domova mládeže není pouhé poskytování kvalitních ubytovacích služeb, ale rovněž celkový rozvoj osobnosti žáka a podpora jeho studijních i volnočasových aktivit. Ubytovaní jsou vedeni ke smysluplnému naplňování volného času, často se účastní společných aktivit, jako jsou večery u táboráku, tematické preventivní programy zaměřené na přátelství, pravidla apod., a v neposlední řadě společně slaví narozeniny jednotlivých spoluubytovaných. Dohled a program DM je v rukou zkušených vychovatelek, které ke každému žákovi přistupují individuálně a věnují mu potřebný čas.

SAMOSTATNOST - ODPOVĚDNOST - BEZPEČÍ

 

02 DM03 DM   DM02

 DM03DM01

Žáci jsou ubytováváni na pokojích po 2-3. Každému z nich je dispozici moderní postel s kvalitní matrací, pracovní stůl a úložné prostory. Dále mohou žáci využívat školní knihovnu, která se nachází v přízemí, studijní místnost a halu. Do přízemí je umožněn vstup všem žákům školy, aby zde společně mohli trávit volný čas, studovat a pracovat na svěřených skupinových úkolech. Ubytovaní mohou dále využívat místní čajovou kuchyňku vybavenou lednicí, rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Pro žáky je skrze školní jídelnu zajištěno celodenní stravování.

Svůj volný čas tráví žáci studiem nebo využívají bohaté nabídky volnočasových aktivit, které pro ně škola zajišťuje ve spolupráci se Střediskem volného času - Narnie z Liberce. Aktuální nabídku volnočasových klubů si můžete prohlédnout ZDE.

 

TERMÍNY PODÁNÍ PŘIHLÁŠEK A DŮLEŽITÉ TISKOPISY:

Pro školní rok 2024/2025:

Směrnice k umísťování žáků do domova mládeže 

Informace o úhradách za ubytování

Informace o stravném

Přihláška k ubytování na DM -  termín podání: 10. června 2024

Nabídka volnočasových aktivit

 

Pro školní rok 2023/2024:

Směrnice k umísťování žáků do domova mládeže

Informace o úhradách za ubytování

Informace o stravném

Přihláška k ubytování na DM- termín podání: 15. června 2023

Nabídka volnočasových aktivit