Platí se na vaší škole školné?
Ano, školné je pro žáky studijící od školního roku 2024/2025 na 1.000 Kč pro žáky maturitních oborů a 500 Kč pro žáky učebního oboru.

Je možné žádat o stipendium?
Ano, za konkrétních podmínek lze žádat o sociální stipendium. Prospěchové stipendium je žákům přiznáváno na základě jejich studijních výsledků.

Jaké jsou další výhody školy?
Výhody školy naleznete ZDE

Zřizovatelem školy je církev Jednota bratrská. Je škola otevřena pro každého?
Ano, naše škola je otevřena pro všechny uchazeče, kteří mají ukončené základní vzdělání. Vzdělání se řídí všeobecně závaznými rámcovými programy pro dané obory.

Kolik žáků přijímáte do 1. ročníku?
Do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025 přijímáme 30 uchazečů do oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, 30 uchazečů do oboru Veřejnosprávní činnost a 15 uchazečů do učebního oboru Ošetřovatel.

Jaká jsou kritéria přijímacího řízení pro tento školní rok?
Zákon stanovuje, že minimálně 60% hodnocení je dáno jednotnou přijímací zkouškou, zbylých 40% je rozděleno mezi studijními výsledky ze základní školy a tzv. uchazečské portfolio. Uchazeči mohou získat body prokázáním vlastních zájmových či volnočasových aktivit. Konkrétní kritéria včetně bodového hodnocení budou zveřejněna nejpozději do 31. ledna 2024.

Kde najdu výsledky přijímacího řízení?
Výsledky přijímacího řízení veřejňujeme vždy v aktualitách na webu školy, upozornění na jejich zveřejnění najdete také na sociálních sítích.

Musí umět žák při přijímacím řízení hrát na hudební nástroj?
Ne, nemusí. Hra na hudební nástroj (klavír, kytara, housle aj.) není nutná k přijetí ke studiu. Pro pedagogický obor je však výhodou. Je rovněž jednou z bonifikovaných aktivit přijímacího řízení.

Má škola vlastní domov mládeže? Je umístěn blízko školy?
Ano, škola má vlastní domov mládeže, který se nachází v areálu školy, 50 m od hlavní budovy školy. Ubytování je možné pro děvčata i pro chlapce ve dvoj až třílůžkových pokojích. V současné době probíhá výstavba nové budovy ubytování spojené se školní jídelnou rovněž přímo v areálu školy. Celková kapacita lůžek bude navýšena na 80 ubytovaných.

Jaký je měsíční poplatek za ubytování na domově mládeže?
Cena pobytu žáka na domově mládeže je pro žáky studující od září 2024 2.000 Kč na DM "Zámeček" a 2.700 Kč v nové budově.

Je zajištěno stravování ve škole?
Ano, škola disponuje vlastní jídelnou a každý všední den vaří obědy. Ubytovaným žákům je poskytována celodenní strava. Ceny stravování jsou stanoveny vždy pro nadcházející školní rok.

Jaký je režim vycházek žáků na domově mládeže?
Začínají s koncem vyučování a trvají do 17:30. U vycházek po 17.30 je nutná domluva zákonných zástupců s vedoucím domova mládeže popř. s vychovatelkou. V době vycházek mohou žáci využít nabídku volnočasových aktivit SVČ Narnie i běžné vybavení domova mládeže (nabídka deskových i karetních her, venkovních míčových her apod.).

Jaká je nabídka volnočasových aktivit pro žáky?
Škola aktivně spolupracuje se Střediskem volného času Narnie. Nabídku aktuálních volnočasových aktivit naleznete ZDE

Jaké jsou předměty v jednotlivých oborech?
Učební plán najdete v sekci OBORY

Máte další otázky?
Rádi Vám je zodpovíme, tel.: 773 781 844 (kancelář školy). Školu můžete také osobně navštívit skrze individálně domluvenou schůzku, nebo zhlédnout virtuální prohlídku školy.

Nechcete přijít o žádné důležité informace?
Stránky průběžně aktualizujeme. Sledujte pravidelně naše sociální sítě a nic Vám neunikne.