Areál Střední školy Jana Blahoslava je zasazen do inspirativního prostředí malého podhorského města Hejnice. Jeho součástí jsou všechny školní budovy, včetně jídelny a internátu, a rozlehlý park anglického typu, v němž nechybí ani malebný rybník.

 

Škola představuje bezpečné, moderně vybavené prostředí disponující kvalitními výukovými pomůckami.

 

Hejnice - autobusová zastávkaHejnice - centrum městaHejnice

 

V těsné blízkosti školy (do 100 m) se nachází autobusová i vlaková zastávka. Dojíždějící žáci to tedy mají do školy jen pár kroků.


Budova teoretické výukytřídahlavni budova

Hlavní školní budova byla postavena v 90. letech a slouží jako centrální objekt celého kampusu. Je v ní umístěno těžiště teoretické výuky žáků, nachází se v ní sídlo vedení školy, sborovna i kabinety vyučujících. Jednotlivé třídy jsou moderně a vkusně vybaveny, jednou z výhod školy jsou samostatné lavice pro každého žáka, které zajišťují lepší soustředění, soukromí,klid na výuku a modulárnost prostoru třídy. V učebnách pochopitelně nechybí ani technologické vybavení, jako jsou dataprojektory nutné pro vizualizaci probírané látky.

Domov mládeže - vstupDomov mládeže - společenská místnostDomov mládeže - pohled z parku


Internát se nachází v historicky cenné budově postavené v roce 1908 na náklady zdejšího průmyslníka Felixe Cžižka von Smidaich na návrh architektů Maxe Kuhna a Heinricha Fanty. Dominantou celé stavby je společenská místnost rámovaná ochozem s dřevěným obložením, ve které mohou ubytovaní trávit společně volný čas, učit se, hrát deskové hry apod. Máme za to, že aktivní odpočinek a společenské vyžití ke studiu neodmyslitelně patří.Dívky a chlapci jsou ubytováni odděleně, v různých patrech, ve 2 – 3 lůžkových vkusně zařízených pokojích, kde má každý ubytovaný prostor pro soukromí (pohodlná postel, skříň na ošacení, pracovní stůl a police na drobné osobní věci).

Nově vybavená školní jídelna poskytuje žákům i učitelům kvalitní a chutné stravování, pro žáky ubytované na internátu zajišťuje celodenní stravování. Současná kapacita jídelny dostatečně pokrývá školní potřebu.

ParkParkPark

Rozlehlý park se sítí udržovaných cestiček nabízí četné možnosti sportovního vyžití. Jeho součástí je rovněž travnaté hřiště v blízkosti internátu, které bude využíváno v hodinách tělesné výchovy. Park bude během letních měsíců osazen novým mobiliářem, aby v něm žáci mohli trávit nejen své volné chvíle, ale dokonce se zde vzdělávat. Bezpečí žáků je zajištěno oplocením celého areálu. Do budoucna máme v plánu vybudovat plnohodnotnou venkovní učebnu.

V dalších letech chceme do areálu školy pravidelně investovat. O plánovaných záměrech se můžete více dozvědět v této brožuře.